BFCN-2275+
DigiKey Part Number
3157-BFCN-2275+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-BFCN-2275+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-BFCN-2275+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFCN-2275+
Description
CER FILTER 2.275GHZ BAND PASS
Detailed Description
2.275GHz Center Band Pass Ceramic Filter 210 MHz 50Ohm 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BFCN-2275+ Models
Category
Insertion Loss
3dB
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
2.275GHz Center
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.037" (0.94mm)
Bandwidth
210 MHz