FL086-4KM+
DigiKey Part Number
3157-FL086-4KM+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL086-4KM+
Description
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM 4"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to 2.92mm 0.086" Flexible Cable 4.000" (101.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Mini-Circuits
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
4.000" (101.60mm)
Packaging
Bag
Cable Type
0.086" Flexible Cable
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
2.92mm to 2.92mm
Frequency - Max
40 GHz
1st Connector
2.92mm Plug
Color
Blue
1st Contact Gender
Male
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Base Product Number
2nd Connector
2.92mm Plug