ZBSS-10G-S+
DigiKey Part Number
3157-ZBSS-10G-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZBSS-10G-S+
Description
RF FILTER BAND PASS 10GHZ SMA
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 2.5dB SMA In line Module
Category
Insertion Loss
2.5dB
Manufacturer
Mini-Circuits
Mounting Type
Chassis Mount
Packaging
Bag
Package / Case
SMA In line Module
Part Status
Active
Size / Dimension
1.559" L x 0.598" W (39.60mm x 15.20mm)
Frequency
10GHz Center
Height (Max)
0.698" (17.74mm)