ZFL-500LNB+
DigiKey Part Number
3157-ZFL-500LNB+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZFL-500LNB+
Description
LNA, 0.1 - 500 MHZ, 50
Detailed Description
RF Amplifier IC UHF, VHF 100kHz ~ 500MHz
Category
Noise Figure
2.9dB
RF Type
UHF, VHF
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
15V
Current - Supply
60mA
Frequency
100kHz ~ 500MHz
Test Frequency
100kHz ~ 500MHz