ZX10-2-42-S+
DigiKey Part Number
3157-ZX10-2-42-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZX10-2-42-S+
Description
2 WAYS PWRSPLTR, 1900 - 4200 MHZ
Detailed Description
RF Power Divider 1.9 GHz ~ 4.2 GHz Isolation (Min) 17dB, 5° Imbalance (Max) Module
Category
Frequency
1.9 GHz ~ 4.2 GHz
Manufacturer
Mini-Circuits
Specifications
Isolation (Min) 17dB, 5° Imbalance (Max)
Size / Dimension
0.900" L x 0.740" W x 0.570" H (22.86mm x 18.80mm x 14.48mm)