ZYSWA-2-50DR+
DigiKey Part Number
3157-ZYSWA-2-50DR+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZYSWA-2-50DR+
Description
IC RF SWITCH SPDT 5GHZ
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Switch IC Cellular, ISM, WCDMA, WiMAX SPDT 50Ohm
Category
Isolation
20dB
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
1.9dB
Packaging
Tray
Test Frequency
5GHz
Part Status
Active
P1dB
24dBm
RF Type
Cellular, ISM, WCDMA, WiMAX
Impedance
50Ohm
Topology
Absorptive
Voltage - Supply
5V
Circuit
SPDT
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Frequency Range
DC ~ 5GHz