0002062101-12-G9-D
DigiKey Part Number
0002062101-12-G9-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002062101-12-G9-D
Description
12" PRE-CRIMP A2103 GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 18 AWG Jumper Lead Pin to Pin Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Green
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Pin to Pin
Number of Conductors
1
Length
12.0" (304.8mm)