0039000059-11-L0
DigiKey Part Number
0039000059-11-L0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000059-11-L0
Description
11" PRE-CRIMP A2040 BLUE
Customer Reference
Detailed Description
Blue 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Blue
Contact End
Socket to Cable (Round)
Base Product Number
Length
11.0" (279.4mm)