0190730019-03-R9-D
DigiKey Part Number
0190730019-03-R9-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0190730019-03-R9-D
Description
3" JUMPER 3075 RD001 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 18 AWG Jumper Lead Ring Terminal (#10 stud) to Ring Terminal (#10 stud) Tin 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Contact End
Ring Terminal (#10 stud) to Ring Terminal (#10 stud)
Base Product Number
Length
3.00" (76.20mm)