0430300002-12-Y0-D
DigiKey Part Number
0430300002-12-Y0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300002-12-Y0-D
Description
12" PRE-CRIMP A2040Y YELLOW
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 20 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Yellow
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
12.0" (304.8mm)