0500798000-05-L8
DigiKey Part Number
0500798000-05-L8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-05-L8
Description
5" PRE-CRIMP 1852 BLUE
Customer Reference
Detailed Description
Blue 28 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 5.00" (127.00mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Blue
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
5.00" (127.00mm)