0500798000-05-W8-D
DigiKey Part Number
0500798000-05-W8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-05-W8-D
Description
5" PRE-CRIMP 1852 WHITE
Customer Reference
Detailed Description
White 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 5.00" (127.00mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
White
Contact End
Socket to Socket
Length
5.00" (127.00mm)