0502128000-08-V4-D
DigiKey Part Number
0502128000-08-V4-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0502128000-08-V4-D
Description
8" PRE-CRIMP 1854 VI001 VIOLET
Customer Reference
Detailed Description
Violet 24 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 8.00" (203.20mm)
EDA/CAD Models
0502128000-08-V4-D Models
Category
Wire Gauge
24 AWG
Color
Violet
Contact End
Socket to Socket
Base Product Number
Length
8.00" (203.20mm)