MPL-AT2512-R47
DigiKey Part Number
1589-MPL-AT2512-R47TR-ND - Tape & Reel (TR)
1589-MPL-AT2512-R47CT-ND - Cut Tape (CT)
1589-MPL-AT2512-R47DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPL-AT2512-R47
Description
FIXED IND 470NH 5.5A 19 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 nH Unshielded Molded Inductor 5.5 A 19mOhm 2-SMD, J-Lead
DC Resistance (DCR)
19mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
6.4A