BLA2ABD121SN4D
DigiKey Part Number
490-4011-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-4011-1-ND - Cut Tape (CT)
490-4011-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLA2ABD121SN4D
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0804 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 4 Signal Line Ferrite Bead 0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad 200mA 350mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BLA2ABD121SN4D Models
Category
Current Rating (Max)
200mA
Manufacturer
Murata Electronics
DC Resistance (DCR) (Max)
350mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Number of Lines
4
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz