BLA31AG601SN4D
DigiKey Part Number
490-1001-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-1001-1-ND - Cut Tape (CT)
490-1001-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLA31AG601SN4D
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 1206 1LN
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 4 Ferrite Bead 1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad 100mA 350mOhm
EDA/CAD Models
BLA31AG601SN4D Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
350mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
100mA