BLM03HG122SN1D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BLM03HG122SN1D |
Description | FERRITE BEAD 1.2 KOHM 0201 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.2 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 100mA 3.5Ohm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BLM03HG122SN1D Models |
Category | Current Rating (Max) 100mA |
Manufacturer Murata Electronics | DC Resistance (DCR) (Max) 3.5Ohm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Height (Max) 0.013" (0.33mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Impedance @ Frequency 1.2 kOhms @ 100 MHz | Base Product Number |