BLM18SP101SH1D
DigiKey Part Number
490-BLM18SP101SH1DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-BLM18SP101SH1DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-BLM18SP101SH1DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM18SP101SH1D
Description
FERRITE BEAD 100 OHM 0603 1LN
Detailed Description
100 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 3.7A 22mOhm
EDA/CAD Models
BLM18SP101SH1D Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current Rating (Max)
3.7A
DC Resistance (DCR) (Max)
22mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Impedance @ Frequency
100 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)