BLM41PG181SN1L
DigiKey Part Number
490-5230-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5230-1-ND - Cut Tape (CT)
490-5230-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM41PG181SN1L
Description
FERRITE BEAD 180 OHM 1806 1LN
Detailed Description
180 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1806 (4516 Metric) 3.5A 20mOhm
EDA/CAD Models
BLM41PG181SN1L Models
Category
Current Rating (Max)
3.5A
DC Resistance (DCR) (Max)
20mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.071" (1.80mm)
Size / Dimension
0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
180 Ohms @ 100 MHz