BNX025H01B
DigiKey Part Number
490-7834-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BNX025H01B
Description
FILTER LC 10UF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LC EMI Filter 5th Order Low Pass 2 Channel C = 10µF 15 A 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BNX025H01B Models
Category
Current
15 A
Manufacturer
Murata Electronics
Values
C = 10µF
Series
ESD Protection
No
Packaging
Strip
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Voltage - Rated
25V
Type
Low Pass
Mounting Type
Surface Mount
Filter Order
5th
Package / Case
4-SMD, No Lead
Technology
LC
Size / Dimension
0.476" L x 0.358" W (12.10mm x 9.10mm)
Number of Channels
2
Height
0.146" (3.70mm)
Attenuation Value
35dB @ 50kHz ~ 1GHz