DFE322512F-100M=P2
DigiKey Part Number
490-DFE322512F-100M=P2TR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DFE322512F-100M=P2CT-ND - Cut Tape (CT)
490-DFE322512F-100M=P2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFE322512F-100M=P2
Description
FIXED IND 10UH 1.1A 324 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.1 A 324mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DFE322512F-100M=P2 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
324mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Drum Core, Wirewound
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Material - Core
Supplier Device Package
1210
Inductance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current Rating (Amps)
Base Product Number
Current - Saturation (Isat)
1.7A