DLW43SH110XK2L
DigiKey Part Number
490-DLW43SH110XK2LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DLW43SH110XK2LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-DLW43SH110XK2LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLW43SH110XK2L
Description
CMC 11UH 360MA 2LN SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 360mA DCR 500mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DLW43SH110XK2L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
500mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.110" (2.80mm)
Number of Lines
2
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Inductance @ Frequency
11 µH @ 100 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
360mA