GQM1875C2E2R4BB12D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GQM1875C2E2R4BB12D |
Description | CAP CER 2.4PF 250V C0G/NP0 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.4 pF ±0.1pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GQM1875C2E2R4BB12D Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±0.1pF | Thickness (Max) 0.031" (0.80mm) |