GRM022R61A471MA01L
DigiKey Part Number
GRM022R61A471MA01L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM022R61A471MA01L
Description
CAP CER 470PF 10V X5R 01005
Detailed Description
470 pF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 01005 (0402 Metric)
EDA/CAD Models
GRM022R61A471MA01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)