GRM155D80E475ME47D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GRM155D80E475ME47D |
Description | CAP CER 4.7UF 2.5V X6T 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µF ±20% 2.5V Ceramic Capacitor X6T 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GRM155D80E475ME47D Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.024" (0.60mm) |