GRM155D80J225ME95D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GRM155D80J225ME95D |
Description | CAP CER 2.2UF 6.3V X6T 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X6T 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GRM155D80J225ME95D Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |