GRM219R61C226ME15L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GRM219R61C226ME15L |
Description | CAP CER 22UF 16V X5R 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GRM219R61C226ME15L Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.039" (1.00mm) |