GRM31CC80E227ME11L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GRM31CC80E227ME11L |
Description | CAP CER 220UF 2.5V X6S 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 µF ±20% 2.5V Ceramic Capacitor X6S 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GRM31CC80E227ME11L Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.075" (1.90mm) |