GRM31CR60G227ME11L
DigiKey Part Number
490-9774-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-9774-1-ND - Cut Tape (CT)
490-9774-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM31CR60G227ME11L
Description
CAP CER 220UF 4V X5R 1206
Detailed Description
220 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GRM31CR60G227ME11L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)