GRM32ER60E337ME05L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GRM32ER60E337ME05L |
Description | CAP CER 330UF 2.5V X5R 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 µF ±20% 2.5V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GRM32ER60E337ME05L Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.110" (2.80mm) |