GRT033C80J104KE01D
DigiKey Part Number
490-GRT033C80J104KE01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRT033C80J104KE01DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRT033C80J104KE01DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT033C80J104KE01D
Description
CAP CER 0.1UF 6.3V X6S 0201
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRT033C80J104KE01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)