GRT033R61A224KE01D
DigiKey Part Number
490-GRT033R61A224KE01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRT033R61A224KE01DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRT033R61A224KE01DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT033R61A224KE01D
Description
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0201
Detailed Description
0.22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GRT033R61A224KE01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)