KCM55LR72A475KH01K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KCM55LR72A475KH01K |
Description | CAP CER 4.7UF 100V X7R SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R SMD, J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KCM55LR72A475KH01K Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Package / Case SMD, J-Lead |
Capacitance | Size / Dimension 0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.118" (3.00mm) |