LLL153C70E105ME21D
DigiKey Part Number
490-LLL153C70E105ME21DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LLL153C70E105ME21DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LLL153C70E105ME21DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLL153C70E105ME21D
Description
CAP CER 1UF 2.5V X7S 0204
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±20% 2.5V Ceramic Capacitor X7S 0204 (0510 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LLL153C70E105ME21D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Reverse Geometry)
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0204 (0510 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.020" L x 0.039" W (0.50mm x 1.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.014" (0.35mm)