LQW15AN4N3B00D
DigiKey Part Number
490-6824-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-6824-1-ND - Cut Tape (CT)
490-6824-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW15AN4N3B00D
Description
FIXED IND 4.3NH 750MA 70 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.3 nH Unshielded Wirewound Inductor 750 mA 70mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQW15AN4N3B00D Models
Category
DC Resistance (DCR)
70mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
10GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Tolerance
±0.1nH
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)