PKM22EPPH4001-B0
PKM22EPPH4001-B0
PKM22EPPH4001-B0
DigiKey Part Number
490-4692-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PKM22EPPH4001-B0
Description
BUZZER PIEZO 1.5V 22MM TH
Customer Reference
Detailed Description
Buzzers Transducer, Externally Driven Piezo 1.5 V 4kHz 75dB @ 1.5V, 10cm Through Hole PC Pins
EDA/CAD Models
PKM22EPPH4001-B0 Models
Operating Mode
Ringer
Series
Sound Pressure Level (SPL)
75dB @ 1.5V, 10cm
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Voltage - Rated
1.5 V
Size / Dimension
0.866" Dia (22.00mm)
Voltage Range
30V (Max)
Height - Seated (Max)
0.343" (8.70mm)
Frequency
4kHz