XRCGA50M000F3A1BR0
DigiKey Part Number
490-XRCGA50M000F3A1BR0TR-ND - Tape & Reel (TR)
490-XRCGA50M000F3A1BR0CT-ND - Cut Tape (CT)
490-XRCGA50M000F3A1BR0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRCGA50M000F3A1BR0
Description
CRYSTAL 50.0MHZ SMD
Detailed Description
50 MHz ±30ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
XRCGA50M000F3A1BR0 Models
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Frequency
50 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±45ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance
8pF