XRCGB25M000FAN00R0
DigiKey Part Number
490-12139-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-12139-1-ND - Cut Tape (CT)
490-12139-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRCGB25M000FAN00R0
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 6PF SMD
Detailed Description
25 MHz ±25ppm Crystal 6pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
XRCGB25M000FAN00R0 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
25 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency Tolerance
±25ppm
Base Product Number
Load Capacitance
6pF