MGJ2D151505MPC-R7 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Power Solutions Inc.
In Stock: 0
Unit Price: RM23.66365
Datasheet
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -5V 100mA, 100mA 13.5V - 16.5V Input
HEP Series AC/DC Power Supply | Datasheet Preview
MGJ2D151505MPC-R7
DigiKey Part Number
811-MGJ2D151505MPC-R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
811-MGJ2D151505MPC-R7CT-ND - Cut Tape (CT)
811-MGJ2D151505MPC-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MGJ2D151505MPC-R7
Description
DC DC CONVERTER 15V -5V 2W
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MGJ2D151505MPC-R7 Models
Category
Current - Output (Max)
100mA, 100mA
Mfr
Power (Watts)
2 W
Series
Voltage - Isolation
5.7 kV
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 95°C (With Derating)
Efficiency
77%
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Input (Min)
13.5V
Package / Case
8-SMD Module
Voltage - Input (Max)
16.5V
Size / Dimension
0.79" L x 0.59" W x 0.17" H (19.9mm x 15.0mm x 4.4mm)