74LVC1G3157GM-Q10X
DigiKey Part Number
1727-8638-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-8638-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-8638-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
74LVC1G3157GM-Q10X
Description
IC SWITCH SPDT X 1 10OHM 6XSON
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Circuit IC Switch 2:1 10Ohm 6-XSON, SOT886 (1.45x1)
Category
-3db Bandwidth
300MHz
Manufacturer
Nexperia USA Inc.
Charge Injection
7.5pC
Series
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
6pF
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Leakage (IS(off)) (Max)
5µA
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Switch Circuit
SPDT
Grade
Automotive
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
2:1
Qualification
AEC-Q100
Number of Circuits
1
Mounting Type
Surface Mount
On-State Resistance (Max)
10Ohm
Package / Case
6-XFDFN
Voltage - Supply, Single (V+)
1.65V ~ 5.5V