SM-3TW104
DigiKey Part Number
SM-3TW104TR-ND - Tape & Reel (TR)
SM-3TW104CT-ND - Cut Tape (CT)
SM-3TW104DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM-3TW104
Description
TRIMMER 100K OHM 0.125W J LEAD
Detailed Description
100 kOhms 0.125W, 1/8W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 11.0 Turn Top Adjustment
EDA/CAD Models
SM-3TW104 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
100 kOhms
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Size / Dimension
Rectangular - 0.154" x 0.126" Face (3.90mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
3223W-1-104Bourns Inc.2653223W-1-104-NDRM15.48000Parametric Equivalent