VXA-55-101E
DigiKey Part Number
273-VXA-55-101E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VXA-55-101E
Description
EXTRUDED HEATSINK ANODIZED 55MM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink SOT-227 Aluminum Board Level
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VXA-55-101E Models
Category
Attachment Method
Bolt On
Mfr
Shape
Rectangular, Angled Fins
Series
Length
1.917" (48.70mm)
Packaging
Box
Width
2.165" (55.00mm)
Part Status
Active
Fin Height
1.181" (30.00mm)