30A02CH-TL-E | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 30A02CH-TL-E |
Description | TRANS PNP 30V 0.7A 3-CPH |
Manufacturer Standard Lead Time | 52 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Bipolar (BJT) Transistor PNP 30 V 700 mA 520MHz 700 mW Surface Mount 3-CPH |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 200 @ 10mA, 2V |
Mfr | Power - Max 700 mW |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Transition 520MHz |
Part Status Active | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Transistor Type | Mounting Type Surface Mount |
Current - Collector (Ic) (Max) 700 mA | Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 30 V | Supplier Device Package 3-CPH |
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 220mV @ 10mA, 200mA | Base Product Number |