MM3Z10VT1G is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Panjit International Inc.
In Stock: 1,558
Unit Price: RM0.51000
Datasheet
Similar
Central Semiconductor Corp
In Stock: 65
Unit Price: RM2.80000
Datasheet
Zener Diode 10 V 300 mW ±6% Surface Mount SOD-323
SC-76, SOD-323
MM3Z10VT1G
DigiKey Part Number
MM3Z10VT1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
MM3Z10VT1GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
MM3Z10VT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM3Z10VT1G
Description
DIODE ZENER 10V 300MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
53 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MM3Z10VT1G Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 8 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±6%
Supplier Device Package
SOD-323
Power - Max
300 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
20 Ohms