NCS2005SN1T1G
DigiKey Part Number
NCS2005SN1T1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
NCS2005SN1T1GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
NCS2005SN1T1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NCS2005SN1T1G
Description
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 5TSOP
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Standard (General Purpose) Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 5-TSOP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NCS2005SN1T1G Models
Category
Voltage - Input Offset
200 µV
Mfr
Current - Supply
1.3mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Output / Channel
20 mA
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
2.2 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
32 V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Output Type
Rail-to-Rail
Mounting Type
Surface Mount
Slew Rate
2.8V/µs
Package / Case
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Gain Bandwidth Product
8.5 MHz