NCV8702SN33T1G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NCV8702SN33T1G |
Description | IC REG LINEAR 3.3V 200MA 5-TSOP |
Manufacturer Standard Lead Time | 28 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA 5-TSOP |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NCV8702SN33T1G Models |
Category | Current - Quiescent (Iq) 16 µA |
Mfr | Control Features Enable |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ) |