NSVR02100HT1G
DigiKey Part Number
488-NSVR02100HT1GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-NSVR02100HT1GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-NSVR02100HT1GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSVR02100HT1G
Description
DIODE SCHOTTKY 100V 200MA SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
44 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 100 V 200mA Surface Mount SOD-323
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 100 V
Mfr
Capacitance @ Vr, F
4pF @ 1V, 1MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Technology
Mounting Type
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Package / Case
Current - Average Rectified (Io)
200mA
Supplier Device Package
SOD-323
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
950 mV @ 200 mA
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed