AQ10A2-ZT4/32VDC | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 255-4192-5-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AQ10A2-ZT4/32VDC |
Description | SSR RELAY SPST-NO 10A 75-250V |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SIP |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Input 4 ~ 32VDC |
Mfr | Voltage - Load 75 V ~ 250 V |
Series | Load Current 10 A |
Packaging Box | Termination Style PC Pin |
Part Status Active | Operating Temperature -30°C ~ 80°C |