ERJ-A1AJ111U
DigiKey Part Number
ERJ-A1AJ111U-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-A1AJ111U
Description
RES SMD 110 OHM 1.33W 2512 WIDE
Detailed Description
110 Ohms ±5% 1.33W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-A1AJ111U Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)