ERJ-B1BF2R0U | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ERJ-B1BF2R0U |
Description | RES 2 OHM 1% 2W 1020 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 Ohms ±1% 2W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Current Sense |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case Wide 2010 (5025 Metric), 1020 |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Ratings AEC-Q200 |
Tolerance | Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm) |
Power (Watts) | Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm) |